iPhone iStanbul

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Anasayfa iPhone 4 iPuçları iPhone 4 Microsoft Exchange Hesaplarını Ayarlama

iPhone 4 Microsoft Exchange Hesaplarını Ayarlama

E-mail Print PDF
iPhone 4 Microsoft Exchange Hesaplarını Ayarlama
iPhone'da Microsoft Exchange kullanmak için Microsoft Exchange hesap ayarlarınızla bir hesap eklemeniz gerekir. Bu ayarlar için servis sağlayıcınıza veya sistem yöneticinize danışın.
iPhone; e-postaları, takvimleri ve kişileri Microsoft Exchange'in şu sürümleriyle kablosuz olarak eşzamanlamak için Exchange ActiveSync protokolünü kullanır:
1)
Exchange Server 2003 Service Pack 2
2) Exchange Server 2007 Service Pack 1
3) Exchange Server 2010
Hesabı ayarlarken, iPhone ile hangi Exchange servislerini kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz:
1)
Mail
2) Kişiler
3) Takvimler
Açtığınız servisler, iPhone'u bilgisayarınıza bağlamanız gerekmeden otomatik olarak kablosuz bir şekilde eşzamanlanır. Birden fazla Exchange hesabı ayarlayabilirsiniz.
Bir Exchange hesabı ayarlama:
1)
Ayarlar bölümünde "Mail, Kişiler, Takvimler” öğesine dokunun.
2) Hesap Ekle'ye dokunun ve sonra Microsoft Exchange'e dokunun.
3) E-posta adresinizin tamamını, alanınızı (isteğe bağlı), kullanıcı adınızı, parolanızı ve açıklamanızı girin. Açıklama olarak istediğinizi yazabilirsiniz.
iPhone; Exchange sunucunun adresini belirlemek için kullanıcı adınızı ve parolanızı kullanan, Microsoft’un Otomatik Bulma servisini destekler. Sunucu adresi belirlenemezse, girmeniz istenir. (Adresi, Sunucu alanına eksiksiz olarak girin.) Exchange sunucuya bir kez bağlandıktan sonra, sunucuda ayarlanmış olan politikalara uymak amacıyla parolanızı değiştirmeniz istenebilir.
4) iPhone'da kullanmak istediğiniz öğelere (e-posta, kişiler ve takvimler) dokunun ve iPhone ile kaç günlük e-postaları eşzamanlamak istediğinizi seçin.
Last Updated on Friday, 24 December 2010 14:27  


AddThis Social Bookmark Button